Uporczywy kaszel to bardzo poważny problem, zwłaszcza w przypadku dzieci. Kiedy pomimo stosowanych lekarstw odksztuśnych nie widać żadnych efektów, wówczas warto zastanowić się nad zastosowaniem inhalacji. To bezpieczna i skuteczna metoda, która pozwala na uporanie się z problemem zalegającej wydzieliny. Czym jest inhalacja? Jak przebiega proces inhalacji? To musisz widzieć!
Czym jest inhalacja?
Jest to przede wszystkim coraz częściej stosowana metoda w przypadku leczenia kataru i kaszlu. Inhalacje mogą być przeprowadzane z użyciem naturalnych i bezpiecznych ziół oraz z użyciem leków wyksztuśnych dostępnych w aptece. Kaszel zarówno mokry, jak i suchy można leczyć w sposób wziewny oraz dzięki terapii doustnej. Stosowanie takich leków jest bezpieczne, jednak szczególną ostrożność należy zachować w przypadku dzieci. W drodze inhalacji można dostarczyć wielu cennych substancji służących leczeniu dróg oddechowych.
Jak wygląda zabieg inhalacji?
Inhalacja może być przeprowadzana zarówno z użyciem naturalnych ziół, jak i z zastosowaniem preparatów dostępnych w aptece. Oczywiście uwagę należy zwrócić na rodzaj kupowanych substancji, gdyż inne dawki przeznaczone są dla dzieci, a inne dla osób dorosłych. Domowe inhalacje na kaszel przeprowadzane są w prosty i szybki sposób. Potrzebne są do tego jedynie miska i ręcznik lub profesjonalny inhalator, którego koszt to 100-200 zł. Inhalatory dla niemowlaków, dzieci i dorosłych można kupić z https://inhalujemy.pl/. Do wody daje się zioła lub zalecaną mieszankę leków i w ten sposób pod wpływem gorącej wody, wdycha się parę wodną pod przykryciem ręcznikiem. Aby tego dokonać, należy umieścić głowę pod ręcznikiem i nachylić się nad miską. Ręcznik stosowany jest w celu zatrzymania pary, aby ta nie rozprowadziła się po pomieszczeniu. Temperatura wody lub preparatu do inhalacji nie może być zbyt wysoka. Zwłaszcza w przypadku kaszlu, gdyż może to doprowadzić do jeszcze większego podrażnienia.
Inhalacja z zastosowaniem nebulizatora
Zakup profesjonalnego inhalatora jest bardzo ważny zwłaszcza w przypadku dzieci. Ryzyko poparzeń nie jest wtedy w ogóle zagrażające dziecku. Z użyciem takiego urządzenia można podawać wiele leków, w tym tych na astmę oraz w przypadku przewlekłej choroby płuc. Cząsteczki tlenu, jakie podawane są przez końcówki nebulizatora, mają odpowiednie wielkości cząsteczek, co sprawia, że docierają one do docelowych rejonów w poszczególnych partiach dróg oddechowych. To konieczny zakup zwłaszcza wtedy, kiedy dziecko cierpi na przewlekłe choroby układu oddechowego i płuc.
Wskazania do przeprowadzania inhalacji
Wskazaniem do inhalacji jest:
- Przewlekły kaszel,
- przewlekły katar,
- alergie,
- zapalenie płuc,
- zapalenie zatok,
- zapalenie oskrzeli,
- zaniki i nieżyty śluzówki,
- przewlekły nieżyt nosa,
- choroby krtani.
Przeciwwskazania do przeprowadzania inhalacji
Inhalacji nie należy stosować w przypadku ostrych chorób górnych dróg oddechowych, choroby płuc wraz z krwiopluciem, zagrożenia krwotoku wewnętrznego, ciężkiej niewydolności oddechowo-krążeniowej, gruźlicy płuc. W tych przypadkach konieczny jest kontakt z lekarzem.
W przygotowaniu artykułu pomógł właściciel sklepu medycznego https://pewnypomiar.pl/.